הקשר בין העור למצב הרגשי

%D7%A9%D7%99%D7%98%D7%AA%20%D7%91%D7%A8%

אודות שיטת ברקאי 

%D7%A9%D7%99%D7%98%D7%AA%20%D7%91%D7%A8%

קצת עלי

 

היי, אני שרה ברקאי,

קוסמטיקאית בכירה ו-NLP מאסטר פרקטישינר & טריינר.

 

מעל 30 שנה שאני מטפלת בבעיות עור שונות באלפי מטופלים. תוך כדי טיפול, הייתי לרבים מהם אוזן קשבת ותומכת לסיפורים אישיים, משברים וקשיים. 

כל השנים עבדתי בשיטות הטיפול והחומרים המתקדמים ביותר. לצד ההצלחות הרבות, היו גם מקרים בקליניקה בהם לא עזר שום טיפול או קרם. הרגשתי תסכול עצום. ככל שעברו השנים, הבנתי שיש משהו משותף לכל אותם מטופלים שהטיפול בהם לא הצליח - כולם התמודדו עם בעיה אישית: סטרס או משבר.

יום אחד זה הגיע גם אלי. באחת התקופות הקשות בחיי, חליתי במחלת עור - רוזצאה ובהמשך גם באלופציה. כל הידע והחומרים שהשתמשתי וכן הרפואה הקונבנציונלית - לא עזרו לי. ואז הבנתי ששורש הבעיה הוא לא בעור אלא במה שקורה במוח וברגשות שלנו. בעיית העור היא בעצם הסימפטום לקושי רגשי, למחסום או לחץ שהגוף חווה. לכן, כדי לטפל בבעיה בעור יש צורך בטיפול משולב - עור ורגש.

עלינו להבין מהו הטריגר הרגשי שגרם לבעיית העור ובכך להקל משמעותית או אפילו להשתחרר ממנו לחלוטין!  

ההבנה הזו גרמה לי לעשות שינוי משמעותי בחיי. למדתי NLP וגשטאלט וקיבלתי את ההסמכה של מאסטר וטריינר NLP, וכיום אני גם מטפלת, מרצה, ומנחת קבוצות. בזכות כל אלו בשילוב הניסיון של שנים כקוסמטיקאית עם הכלים הטיפוליים החדשים שרכשתי פיתחתי את שיטת ברקאי - טיפול בעור דרך הרגשות.  

 

אודות שיטת ברקאי 

דמיינו לעצמכם שהייתה נדלקת ברכב שלכם נורית אזהרה אדומה. מייד כמובן הייתם ניגשים למוסך. מה הייתם חושבים אם במקום לטפל בבעיה, המכונאי היה פשוט מנתק את המנורה ושולח אתכם הביתה...?

האם הייתם מרגישים בטוחים? האם הייתם נרגעים? הרי אם הייתם ממשיכים לנסוע כך, הייתם עלולים לפגוע במנוע או חלילה להפגע.

מחלות עור - אקנה, הזדקנות מואצת, סבוראה, רוזצאה, פסוריאזיס, אורטיקריה, אטופיק דרמטיטיס ועוד... - הן בדיוק  הנורה האדומה שמשדר אלינו הגוף. בדיוק כפי שהוא משדר לנו רעב, עייפות.

 

אז למה דווקא לגוף שלנו אנחנו מתייחסים אחרת?

מדוע אנחנו מנתקים את "הנורה האדומה" על ידי קורטיזון או כדור נגד כאבים?

מחלות עור פוגעות במצב הרוח, בהנאות החיים, פוגעות באינטימיות ובביטחון העצמי. הרי נפלא היה אם היינו לומדים את השפה שבה הגוף "מדבר אלינו".

"שיטת ברקאי" מדברת בדיוק על זה!

הבנת הטריגרים הרגשיים וטיפול בהם תיתן את הפתרונות המעשיים להקלה או היעלמות התופעה. לא עוד "ניתוק הנורה", אלא טיפול שורשי תוך כדי התהליך תלמדו להכיר לעומק איך ההתנהגות, המחשבות, והרגשות שלכם משפיעים על העור ואיך ליצור שינוי מהיר למצב לאורך זמן.

 

תהליך הטיפול

  • אבחון עור ממוחשב בעזרת מכשור מתקדם

  • אבחון המפה האישית של המטופל בעזרת NLP 

  • גילוי הטריגר - לבעיית העור

  • תכנית טיפול משולבת בהתאמה אישית לעיתים ידרש מפגש אחד או מספר מפגשים.

* הטיפול יכול להיות גם בקבוצה

 

שיטת ברקאי – על הקשר בין העור למצב נפשי

השיטה מבוססת על התפיסה כי קיים קשר ישיר בין המצב הרגשי שלנו לבין היווצרות בעיות ומחלות עור ולכן שיפור בבעיית עור מחייבת שילוב של טיפול רגשי.

הקשר בין העור לרגש מוכח מחקרית:

עשרות מחקרים מוכיחים כי מצבי לחץ רגשי ודחק (סטרס) פוגעים בשכבות ההגנה של העור וגורמים להתפרצות או החמרה של מחלות עור - דוגמת אקנה, פיגמנטציה, הזדקנות מואצת, סבוראה, פסוריאזיס, אורטיקריה, אטופיק דרמטיטיס ועוד.

הקשר בין העור למערכת העצבית אינו מקרי. הוא נוצר כבר בשלב העוברי במהלך השבוע השלישי להיריון, בו נוצרות השכבות מהם מתפתחות כל מערכות הגוף. אחת השכבות, הנקראת אקטודרם, מייצרת את המוח, עמוד השדרה, מערכת העצבים והעור - מה שאומר שהם כולם נוצרים מאותם תאים ממש. לכן דלקות עור שונות הן תוצאה של מקור עצבי חומר כימי מסוים מפעיל חיישנים עצביים והתוצאה היא שחרור חומרים שנקראים נוירופפטידים שגורמים לתהליך דלקתי בצורות של מחלות ופריחות שונות ולמעשה, העור כלוא בסטרס.

© Sara Barkai Copyright 2020. All Rights Reserved  |    Designed By: studio GIRAFICA -  Vered Mark

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon