הזדקנות וקמטים

"חברה שלי המליצה עלייך. אשמח שנקבע״, היא אמרה לי בטלפון ואז היא הגיעה אליי לקלינקה, אישה בת 48 וסיפרה שהיא לא מרוצה מעצמה. יותר נכון, מהמראה שלה. "הפנים נפלו לי פתאום". שאלתי מה זאת אומרת? שאלתי, "מתי הן נפלו?" "לפני חודשיים שלושה בערך. משהו קרה להם". שאלתי - "האם קרה אז משהו? "לא. הכל בסדר".

התחלתי איתה טיפול פנים קלאסי בעור מתבגר ובמקביל, הובלתי שאלות כדי להבין. סיפרה שהיא דווקא קיבלה קידום בעבודה והעלאה בשכר ושהיא אמורה להיות מרוצה, אבל היא לא... ותוך כדי היא מספרת על פרזנטציה שהייתה לה שבה היא הציגה מיזם חדש שהיא פיתחה.

הבוס הישיר שלה היה מרוצה ועודד אותה להציג את הפרזנטציה מול הבכירים בהנהלה. וכשהיא הציגה בפועל, המנכ"ל הביך אותה על עבודתה ולהפתעתה וחרדתה.... גם הבוס הישיר (שהיה שותף), הצטרף לחוסר שביעות הרצון נגדה. סיפרה שהיו לילות רבים שהיא בכתה מההשפלה והעלבון שהרגישה. "הוא ממש הלבין את פני ברבים" סיפרה. וזה קרה לפני שלושה חודשים...

"בעצם נפלו פנייך אז מול הבוסים שלך בפרזנטציה...". "ואו נכון... לא חשבתי על הקשר".

אז מה עשיתי איתה בתהליך?

עשינו עבודה רגשית על קבלה עצמית וסליחה - כי היא כעסה על עצמה. עבדנו על הזיכרון הראשון שבו הוטבע בגופה רגש ההשפלה והעלבון והיא הופתעה לגלות שרגשות אלה מובילים אותה לא מעט בחיי היומיום.

התהליך היה קצר ומלא תובנות והכי חשוב, וכתוצאה מזה, העור נראה חי וזוהר בדיוק כמו שרצתה.

  • Facebook

© Sara Barkai Copyright 2020. All Rights Reserved  |    Designed By: studio GIRAFICA -  Vered Mark